Adobe Creative Cloud Kaldırma Yolu

Adobe’nin uygulamalarından birini (Photoshop, InDesign vb.) bilgisayarınıza kurduğunuzda adobe creative cloud uygulaması da otomatik olarak kuruluyor.

Bilgisayarınızı her açtığınızda bu uygulama otomatik olarak açılıyor ve tabi ki bilgisayarında RAM’inden otomatik olarak yiyor. Bu da bilgisayarınızı yorabilir. İşin kötüsü ise windows ayarlarından “başlangıç uygulamaları” bölümüne gittiğinizde bunu kapatsanız dahi otomatik olarak tekrar seçili hale geliyor ve yine bilgisayarınızı açtığınızda bu uygulama da açılıyor.

Adobe creative cloud uygulamasını program ekle veya kaldır menüsünden silmeye çalıştığınızda ise bilgisayarınızda herhangi bir adobe uygulaması var ise kaldırmanıza izin vermiyor. Tam bir paradoks tam bir baş belası 🙂

Sizi bu dertten kurtaracak bir çözüm var. Adobe bu soruna creative cloud silme programı yapmış. Evet yanlış duymadınız bir programı kaldırmak için başka bir program indirmeniz gerekiyor. Şimdi adım adım bu programı nereden indireceğinizi ve nasıl çalıştıracağınızı göstereceğim.

Öncelikle buradan Creative Cloud masaüstü uygulaması kaldırıcı programını indiriyorsunuz.

Eğer bağlantı çalışmıyorsa bu sayfadan son sürümüne ulaşabilirsiniz.

Creative Cloud Uninstaller.zip dosyasını ayıklayın.

Creative Cloud Uninstaller.exe adlı yürütülebilir yükleyici dosyasını çalıştırın.

Yükleyici, Creative Cloud masaüstü uygulamasını kaldırmak istediğinizi onaylamanızı ister. Mesajı gözden geçirin ve Kaldır’ı tıklatın.

Kaldırıcı, uygulamayı bilgisayarınızdan kaldırır ve bir onay iletisi görüntüler. Kapat’ı tıklatın.

Programı başarıyla sildiniz. Artık bilgisayarınızı açtığınızda bu uygulamayı görmeyeceksiniz!

İçeriklerimizi kaçırmamak için aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip etmeyi unutma ey okuyucu! Takip edin ki önden haberiniz olsun.

  https://sorunluseyler.com/yuklemeler/twitter.png  

Kategoriler:
Dünya

Sorunun değil çözümün peşinden gider

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sorunlu Şeyler

Sorunlu Şeyler