İphone Telefondan Ses Gitmeme Çözümü

İphone telefon kullanıyorsunuz, telefon görüşmesi yapacaksınız, aradınız, karşıdakinin sesi size gayet net geliyor fakat siz ne kadar bağırsanız da çağırsanız da sesiniz karşıya gitmiyor. Ses ayarlarını kontrol ediyorsunuz hiçbir sorun yok. Kulaklık takıyorsunuz ve ne acayip sorun çözüldü! Sesiniz gidiyor. Fakat kulaklığı çıkarınca yine sesiniz gitmiyor.

Ses gitmemesinin %90 sebebi telefonunuzdaki kulaklık girişine pamuk ya da kir gibi maddelerin dolması ve telefonun da bunları kulaklık olarak algılaması. Bu sorunun oldukça basit bir çözümü var. Kulaklık girişini temizlemek!

Kulaklık girişini temizlemenin bir kaç yolu var.

  • En kolayı ve uygulanabiliri kulak çubuğu. Genel pamuk miktarı fazla olan çubuklar kulaklık girişine sığmıyor, bu nedenle pamuk miktarını azaltarak bu sorunu çözebilirsiniz.
  • Kürdan ya da iğne ucuna pamuk takarak temizlemek. Burada ise dikkat etmeniz gereken konu eğer iğne kullanırsanız kulaklık girişindeki elektronik parçalara zarar vermemek. Bu nedenle çok çok dikkatli olmalısınız.
  • Üfleyerek ya da saç kurutma makinesi ile temizlemek. Kulaklık girişindeki pislik miktarı az ise üfleyerek dahi temizlenebilir ya da saç kurutma makinesi ile soğuk hava modunda iken üfleterek temizlenebilir. Denemekte fayda var.

Geçmiş olsun, artık telefonunuzla rahatlıkla konuşma yapabilirsiniz!

 

İçeriklerimizi kaçırmamak için aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip etmeyi unutma ey okuyucu! Takip edin ki önden haberiniz olsun.

  https://sorunluseyler.com/yuklemeler/twitter.png  

Kategoriler:
Dünya

Sorunun değil çözümün peşinden gider

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sorunlu Şeyler

Sorunlu Şeyler