Saç Dökülmesine Kökten Çözüm

Sayın okurlar,

Malumunuz saç dökülmesi neredeyse her Türk erkeğinin problemi. Ben de bu sorunu yaşayan biri olarak yıllardır çözüm aradım. Saç ekimi için gittiğim ilk doktor (sanırım esnaf demeliydim) daha benim saçımın yapısını incelemeden önceki müşterilerin fotoğraflarını gösterdi ardından “sana 2 operasyon gerekli, 7.5 7.5 toplamda 15 bin lira. Parayı operasyona girmeden önce nakit ödüyorsunuz.” dedi. Hem fiyat yüksek hem sıfır güven.

Daha sonra başka bir doktora gittim ve bu sefer ki saçımı inceledi ve ardından samimi bir şekilde saçımın zayıf olduğunu, ekse bile tutmama riski olduğunu, saç köklerini aldığı yerin de seyreleceğini, sonuçtan mutsuz olacağını söyledi. Ve bunlara ek olarak bu işten para kazanan biri olarak ektirmememi tavsiye etti.

Ozzie İsimli Piyasada Dolaşan Solüsyon

Ben kaderime razı bir şekilde hayatıma devam ederken bir akrabam Ozzie isminde bir solüsyon kullandığını söyledi. Kullanmaya başlayalı 2 ay olmuştu ve gerçekten fark edilir derecede saçı çıkmıştı. Daha ürünün etiketini görür görmez çakma bir şey olduğu anlamıştım. Ama işe yarıyordu ve saç çıkarıyordu. Daha sonra konuyu irdelediğimde bu marka bir solüsyonun olmadığını, birlerinin bunu piyasaya el altından sürdüğünü gördüm. Peki bu ürünün orjini neresiydi? Araştırmalarıma devam ettiğimde ise kaynağını buldum. Dünyanın öbür ucu Avustralya!

Orjinal FX16 Solüsyonu

Gerçek adı FX16 olan bu solüsyon Avustralya’da Ramadan Pharmacy isimli bir eczanenin kendi özgün içerikli solüsyonu olduğunu tespit ettim. Ve tesadüfe bakın ki bu eczanenin olduğu Auburn/Sidney’de bu sırada bir arkadaşım bulunmaktaydı. Kendisinden bu eczaneye gidip neler olup bittiğine bakmasını rica ettim. Gidip konuştu ve gördü ki her şey legal. Adamlar mail adresi vermişler ve almak isteyen kişi bizimle iletişime geçsin demişler.

Şimdi bundan sonra ise adım adım bu solüsyonu nasıl getirtebileceğinizi ve nasıl kullanacağınızı anlatacağım. Dikkat kesiliniz.

Eczane ile İletişime Geçme

Aşağıdaki resimde gördüğünüz üzere hemen fx16@ramadanpharmacy.com.au adresine mail attım ve almak istediğimi söyledim. Onlar da kısaca 5 şişe üzerine kargonun ücretsiz olduğunu, Türkiye dahil bir çok ülkeye sürekli gönderim yaptıklarını, şişe fiyatının $90AUD olduğunu, ekte ise tanıtım broşürünü ve sipariş formunu bulabileceğimi söylediler.

Sipariş formuna buradan, tanıtım broşürüne(hem de Türkçe bile hazırlamış adamlar) buradan ulaşabilirsiniz.

Büyütmek için resme tıklayınız

Sipariş Verme

Göndermiş oldukları sipariş formunu doldurduktan sonra aile hekiminden ekteki örnekte olduğu gibi bir reçete alıyoruz. Bu reçete daha sonra solüsyonu gümrükten çekmek için gerekli olacak. Yalnız reçeteyi aile hekiminden ya da devlet hastanesindeki bir doktordan almanız gerekiyor. Özel hastane ya da iş yeri doktoru reçetesini gümrükteki memurlar kabul etmiyor.

Sipariş formunu ve reçeteyi maille gönderdim (aşağıda mailimi görebilirsiniz).

Daha sonra bana teşekkür ettiler ve fatura için beklememi söylediler. Yaklaşık 15 dakika sonra ise faturamı maille gönderdiler. Faturaya 5 şişe ücreti olan $450AUD’ını yatırmam gereken banka bilgilerini de yazmışlar. Burada çözülmesi gereken bir düğüm daha var.

Para Gönderme

Türkiye’deki bir arkadaşınıza para gönderir gibi yurtdışına para gönderemiyorsunuz maalesef. Eğer bankanız üzerinden direkt gönderirseniz çok kesinti yapıyorlar. Adamlar onu da düşünmüşler ve faturada daha uygun para gönderme seçeneği olarak öneride bulunmuşlar. TRANSFERWISE

Biraz karmaşık görünmekle beraber aslında kolay bir para gönderme sitesi transferwise. Ben kayıt olurken ve para gönderirken ekran görüntüleri almadığım için tarif edemiyorum ama nasıl üye olacağınızı ve para gönderebileceğinizi Google’da “transferwise para gönderme” diye aratırsanız bir sürü makale gelir. Kolay olsun diye bir tanesini buraya bırakıyorum.

Yanlış hatırlamıyorsam 20-30 lira gibi bir masraf ödemiştim. Ve yine yanlış hatırlamıyorsam 3-4 günde param eczanenin hesabına yatmıştı.

Solüsyonların Gönderimi Ve Gümrük İşlemleri

Para eczaneye ulaşır ulaşmaz solüsyonları kargoya verdiler ve bana takip etmem için bir link yolladılar. Kargo oldukça hızlı Türkiye’ye geldi (3-5 gün). Gelince DHL bana SMS gönderdi ve bazı bilgileri maille iletmemi söylediler. Bilgileri gönderdim. Daha sonra benden reçeteyi tarayıp göndermemi istediler.

Not: bilmediğimden daha önce iş yeri hekiminden aldığım reçeteyi gönderdim ve bunu gümrük memurlarının kabul etmediğini ilettiler. Çok kavga ettim (iş yeri hekimi bu ülkenin doktoru değil mi isyanlarıma rağmen) ve mecburen istediklerini yaparak aile hekiminden reçete aldım. Reçete örneğini aşağıda paylaşıyorum.

Reçete alırken hiç çekinmeyin ve derdinizi doktora doğru bir şekilde aktarın. Ben yurtdışından saç dökülmesi için solüsyon getirttiğimi, gümrükten reçete istediklerini ve reçete ise yazması gerekenleri söyledim ve doktor hanım da kibar bir şekilde reçeteyi verdi.

Bu sırada DHL sizden vekaletname istiyor ve Gümrük Vergisi, ÖTV ödemesi için maille link gönderiyor. Böylece siz de kredi kartınızla rahatlıkla ödeme yapabiliyorsunuz.

Tüm bu işlemlerin ardından ürün harika bir şekilde paketlenmiş kutuda ve hızlıca tarafınıza ulaşıyor.

Bu anlattıklarım karmaşık gelebilir fakat muhatap olduğum her kişi ve kurum (ramadan eczanesi, transferwise, dhl) sürekli iletişim halinde ve sizi harika bir şekilde yönlendiriyorlar. Neredeyse sıfır sorun ile ürünler elime ulaştı.

Solüsyonun Kullanımı

Eczanemiz bunun için de detaylı bir kullanım broşürü hazırlamış ve bu da Türkçe 🙂 Broşürü buradan indirebilirsiniz.

Kısaca kullanımını özetlersek, günde 2 defa (sabah ve akşam) olmak üzere her kullanımda iki damla saçınıza sürüyor ve saç derinize masaj yaparak bu solüsyonu yediriyorsunuz. Bu şekilde kullanım ile 1 şişe solüsyon 1,5 ay gidiyor. Tam sonucu görmek için 1 yıl boyunca her gün 2 kere bunu kullanmanızı öneriyorlar. Daha sonra ise kullanımı azaltabiliyorsunuz.

Sonuç

İyi güzel de kardeş sonuç nedir sonuç? dediğinizi duyar gibiyim. Ben kullanmaya başlayalı 2,5 ay oldu. Neredeyse hiç aksatmadım. Kullanmaya başladığımda ve 2 ay sonraki son halimi aşağıda paylaşıyorum. Özellikle tepede neredeyse hiç saç köküm kalmamıştı ve bu solüsyon kökleri inanılmaz derecede canlandırdı. Şu anda beni her gören fark ediyor ve şaşırıyor. Solüsyon saç köklerimi artırdığı gibi mevcut saçlarımı da güçlendirdi.

Kullandığım için çok memnunum ve devam edeceğim. Bu yazıya zaman zaman yeni fotoğraflarımı da ekleyeceğim. Siteyi ve bu yazıyı takip etmeyi unutmayın. Ayrıca sorularınızı aşağıdaki yorum kısmından yazarsanız hepsine elimden geldiğince cevap vereceğim.

0 Ay- 2 Ay

Son olarak bu solüsyonu icat eden eczacı Tamer’in (ben de başta Türk zannettim ama değil) solüsyonun saça nasıl etki ettiğini ve nasıl kullanıldığını gösterdiği videolara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Tanıtım videosu

Uygulama videosu

İçeriklerimizi kaçırmamak için aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip etmeyi unutma ey okuyucu! Takip edin ki önden haberiniz olsun.

  https://sorunluseyler.com/yuklemeler/twitter.png  

Kategoriler:
İnsan

Sorunun değil çözümün peşinden gider

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sorunlu Şeyler

Sorunlu Şeyler