Unutkanlığı Yenmiş Bir İnsandan Güçlü Hafıza İçin Altın Öneriler

Son birkaç yıldır unutkanlık bana öyle bir yapışmıştı ki artık günlük hayatımın kalitesini bile düşürüyordu. Tanıştığım insanların isimlerini asla ama asla hatırlayamıyordum. Artık herkese abi, abla, kardeş ve dostum demeye başlamıştım.

Woman in White Hoodie

6 aydır hafızamı güçlendirmenin yoluna bakıyorum ve doktorlara gittim, araştırmalar yaptım ve sonuçta  baya bir yol kat ettim. En azından artık insanlara isimleriyle hitap ediyorum. Şimdi unutkanlığı yenmeniz ve güçlü bir hafızaya sahip olmanız için sizlerle bu yolları paylaşıyorum.

İlk ve en önemli adım: Unutkanlığınızın temel nedenini bulun!

Blue and Gray Stethoscope

Örneğin sebep B12 vitamin eksikliği de olabilir ruhsal bir sıkıntı da veya tamamen stres dolu bir yaşam şekli. Bu nedenle ilk yol doktora görünmeniz. Ben öyle yaptım ve iyi ki de yapmışım.

Sadece işinize yarayan bilgileri aklınızda tutmaya çalışın!

White Blank Notebook

Ben eskiden alışveriş listesinden, buluşmalarıma kadar her şeyi aklımda tutmaya çalışırdım. Eee sonuçta bu da kapasitesi olan bir beyin. Bu nedenle örneğin alışveriş listenizi önden hazırlayın ve buluşmalarınız için takvim kullanın.

İnsan isimlerini hatırlamak için 3 kere söyleyip fotoğrafla beraber  beyninize kaydedin!

Two People Shaking Their Hands

Bu yöntemi  bir kitapta öğrendim ve gerçekten çok etkili yöntem. Örneğin ‘Tanıştığıma memnun oldum Engin’ ‘Görüşmek üzere Engin’ diyerek aynı zamanda Engin’in yüzüne bakarak beyninize etkili bir şekilde ismi kaydedin.

Her gün aynı yoldan işe veya okula gitmektense farklı yolları deneyin!

Bridge in the forest

Cep telefonunuzdaki haritaya sadece yola çıkmadan önce bir kere bakın ve bir daha asla!

Sevdiğiniz sanatçının şarkı sözlerini ezberleyip dinlemeden söyleyin!

Man's Black Blazer and Brown Traditional Hat

Bir bakarsınız Ayağında Kundura misali ünlü biri olursunuz. Eğer ünlü olursanız bu yazıyı yazan kardeşinizi unutmayın lütfen : )

Bulmaca çözün, puzzle yapın ve kitap okuyun!

Photo of Man Sitting on Camping Chair During Dawn

Özellikle su doku veya kare bulmacalar alıp çözün, göreceksiniz ki zamanla daha güçlü bir hafızaya sahip olacaksınız. Aynı zamanda daha fazla kelime kullanmak ve bağ kurma kabiliyetinizi arttırmak için daha fazla kitap okuyun.

Güçlü hafıza için güçlü bir vücuda sahip olun!

Person Swimming at the Pool in Grayscale Photo

Basit egzersizler kan akımını ve beyin oksijenlenmesini artırarak beyin sağlığına iyi geldiği için güçlü bir hafızaya sahip olmanıza faydası olacak. Ben her sabah yarım saat spor yaparak güne daha etkin başlıyorum. Uzmanların dediğine göre günde yarım saat yürüyüş veya spor bile daha güçlü bir zihne sahip olmanızı sağlıyor.

Hepinize güçlü bir hafıza ve unutulmayan yıllar dilerim. Kendinize ve hafızanıza iyi bakın.

İçeriklerimizi kaçırmamak için aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip etmeyi unutma ey okuyucu! Takip edin ki önden haberiniz olsun.

  https://sorunluseyler.com/yuklemeler/twitter.png  

Kategoriler:
İnsan

Kova değilim ben değilim işte

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sorunlu Şeyler

Sorunlu Şeyler