Zorlu Günlerde Tasarruf Yapmanın İncelikleri

Malum geldiğimiz noktada dünyanın ekonomik durumundan dolayı yarın bile ne olacağını kestiremiyoruz. Biz de hanımla oturduk düşündük (ee bu aralar malum durumdan bol bol oturduk) geleceğimizi nasıl garanti altına alırız yani çok olmasa da az bir şey tasarruf yaparız diye.

Person Holding Coin

Şimdiye kadar uyguladığımız yöntemler sayesinde ayda ortalama 200 TL tasarruf etmeyi başardık bu da yılda 2.400 TL para yapar . Ve daha yapacağımız çok tasarruf var amacımız ise yılda 10.000 TL tasarruf yapmak.

Şimdi size bulduğumuz ve uyguladığımız tasarruflardan en önemli 7 tanesini paylaşıyoruz. İyi  okumalar : )

İlk kuralımız  en basiti ve hızlıca uygulayabileceğiniz bir kural: Yemeğinizi sadece evde yiyin!

Black Frying Pan With Spaghetti Sauce Near Brown Wooden Ladle and Ripe Tomatoes

Biz artık yemekleri 3 günlük pişiriyoruz ve eğer arkadaşlarımızla buluşmak istersek onları eve davet ediyoruz. Ee bu sayede hem daha doğal hem de samimi bir ortam oluyor.

Alışveriş yapmadan önce en az 3 farklı alternatife bakın!

Variety Of Vegetables On Display

Biz hep en ucuz bildiğimiz mağazadan haftalık alışveriş yapardık ama geçen gün aldığımız 5 lt yağın başka bir markette  %25 daha ucuz olduğunu görünce artık hangi ürün nerede ucuzsa oradan almaya karar verdik.

Alışveriş listesi hazırlamadan ve karnınızı doyurmadan sakın alışverişe çıkmayın!

Composition of blank clipboard and ripe tomatoes

Her alışverişe çıktığınızda kesin ihtiyacınız olmadığı halde aldığınız ürünler olmuştur. Evet bizim de çok oluyordu ama artık liste yapmadan ve özellikle aç karna asla çıkmıyoruz alışverişe.

Elektrik-Su-Doğalgaz fatura giderlerinizi azaltın!

Five Bulb Lights

Burada internette çok kısa bir araştırma yaptığınızda onlarca tüyo bulabilirsiniz. Örneğin bizim uyguladığımız ve en çok getirisi olan yöntem ise şu: Bilgisayar, televizyon, cep telefonu gibi aletleri kapalı olsalar dahi fişten çekmek. Sadece bunun yılda ortalama 400 TL tasarruf sağladığı hesaplanmış bakalım biz de göreceğiz zamanla.

Kira ve Yol Parasını Azaltın!

Photography of Orange and Gray Building

Bizim evimiz ikimizin de işyerine hem uzak hem de kirası İstanbul ortalamasına göre bır tık yüksek. Şu an en azından birimizin işyerine yakın ve daha uygun fiyatlı bir ev bakıyoruz. Bu sayede hem yol parasını hem de kira giderini azaltmış olacağız bakalım. Size de önerimiz kira ve yol giderlerinizi bir şekilde azaltmanın yolunu bulun.

Uygulamaların bedava üyeliklerini kullanın!

Photo of Cup Near Flat Screen Television

Her uygulama 1 aylık ücretsiz üyelik veriyor bildiğiniz üzere. Biz de çoğu uygulamayı sadece 1 ay kullanıp gerçekten ihtiyacımız varsa aboneliğe geçiyoruz. Ve unutmayın piyasada her şeyin bedava versiyonunu bulmanın bir yolu var.

Utanmadan her yerde pazarlık yapın!

Diyanet: Kurban pazarlığı temassız yapılacak

Valla arkadaşlar benim hanım en son eczanede kozmetik bir ürün alırken pazarlık yaptı ve orada anladım ki eczanede bile pazarlık oluyorsa heryerde olur. AVM’lerde bile pazarlık yapın! 

Ve son önerimiz kalan paranızı yastık altında sakın tutmayın!

U.s. Dollar Banknote Lot

En kötü bir altın alın veya enflasyon altında ezilmeyecek şekilde bir yatırımda kullanın.

Kendinize iyi bakın bol bol tasarruf ettiğiniz günler dilerim.

İçeriklerimizi kaçırmamak için aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip etmeyi unutma ey okuyucu! Takip edin ki önden haberiniz olsun.

  https://sorunluseyler.com/yuklemeler/twitter.png  

Kategoriler:
Nesne

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sorunlu Şeyler

Sorunlu Şeyler